مقالات آموزشی نگارخانه و موسسه فرهنگی هنری فرشته

بهترین راه عکاسی از مراسم آتش بازی با گوشی‌های هوشمند

بهترین راه عکاسی از مراسم آتش بازی با گوشی‌های هوشمند ویژه

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که در هنگام آتش بازی در جشن‌های عمومی یا چهارشنبه سوری تصمیم گرفته‌اید که عکس‌های یادگاری بیاندازید، ولی وقتی بعداً به عکس‌ها نگاه کردید با عکس‌های مبهم و تار مواجه شده‌اید. در ادامه راه‌هایی برای داشتن عکس‌های با کیفیت‌تر را در این گونه مواقع با هم مرور می‌کنیم.

مشاهیر:  لئوناردو دی سر پیرو داوینچی

مشاهیر: لئوناردو دی سر پیرو داوینچی ویژه

لئوناردو دی سر پیرو دا وینچی (۱۵ آوریل ۱۴۵۲ – ۲ مه ۱۵۱۹) دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود. نبوغ او شاید بیش از هر چیز دیگری مورد توجه بوده‌است. لئوناردو معمولاً به عنوان نمونهٔ بارز یک مرد رنسانس معرفی می‌شود. از او به طور گسترده بزرگترین نقاش تاریخ یاد می‌کنند. عده‌ای نیز او را با استعدادترین شخصی می‌دانند که تا کنون در این جهان زندگی کرده‌است.

مشاهیر: ابراهیم ال صلاحی

مشاهیر: ابراهیم ال صلاحی ویژه

ابراهیم ال صلاحی (متولد ۵ سپتامبر ۱۹۳۰) در کشور سودان است. این هنرمند نقاش و سیاستمدار سابق و دیپلمات کشور سودان بوده است.

۱۰ نکته کاربردی برای عکاسی از مناظر شهری

۱۰ نکته کاربردی برای عکاسی از مناظر شهری ویژه

برای عکاسی در فضاهای مختلف لازم است که میزان نور و دیافراگم تنظیم شود، از این رو هر فضایی ویژگی‌های خاص خود را برای عکاسی می‌طلبد. مثلا عکاسی از مناظر شهری کاملا متفاوت از چشم‌اندازهای طبیعی است و باید هنگام عکاسی نکاتی رعایت شود. در این مقاله قصد داریم به چند نکته کاربردی برای عکاسی زیباتر از مناظر شهری اشاره کنیم که با رعایت آن‌ها می‌توان عکس‌های خیره کننده‌ای ثبت کرد.

صد توصیه و نصیحت برای عکاسانی با سبک و سیاق حرفه‌ای

صد توصیه و نصیحت برای عکاسانی با سبک و سیاق حرفه‌ای ویژه

اریک کیم، عکاس حرفه‌ای و مدرس کارگاه‌های متعدد آموزشی است. وی فهرست بلند بالایی از نکات، ترفندها و توصیه‌ها را برای عکاسی حرفه‌ای گرد آوری کرده است که به حضور علاقمندان عکاسی تقدیم می‌گردد. توجه کنید که گرفتن عکس‌های حرفه ای لزوما در گرو داشتن دوربین گران‌قیمت نمی‌باشد. امیدواریم این 100 نکته بتواند شما را در گرفتن عکس‌های هنری و حرفه‌ای، راهنمایی کند.

هنرمند کیست

هنرمند کیست ویژه

هنرمند به فضای دوران خویش وصل می‌شود، به کمال و نسبت به آن حساسیت نشان می‌دهد و اثر خود را می‌آفریند. تا نیافریده نه می‌دانیم چیست و نه می‌توانیم بگوئیم چه باید باشد.

تمرین خلاقیت قسمت دوم:همه میتوانند خلاق باشند

تمرین خلاقیت قسمت دوم:همه میتوانند خلاق باشند ویژه

در ادامه دوره تمرین خلاقیت،امروز میخواهیم به این نتیجه برسیم که آیا خلاقیت را باید به عنوان یک استعداد بشناسیم یا باید آن را یادبگیریم.همه میتوانند خلاق باشند هرکسی باید خلاق باشد،خلاقیت زندگی را مفرح تر،جالب تر و سرشار از موفقیت می کند.تحقیقات نشان می دهد ۹۴% جوانان “موفقیت” را به عنوان مهمترین عنصر در زندگیشان انتخاب میکنند.

تمرین خلاقیت:آموزش های افزایش خلاقیت برای کیست؟

تمرین خلاقیت:آموزش های افزایش خلاقیت برای کیست؟ ویژه

سری پست های آموزشی تمرین خلاقیت برای کسانی نوشته می شود که حقیقتا ارزش و جایگاه خلاقیت و نوع آوری را در زندگی خود باور کرده اند و تصمیم راسخی برای خلاق شدن گرفته اند.بنابراین برای خلاقیت حاضرند هزینه کنند،وقت بگذارند،تمرین کنند،سختی بکشند و حتی تنبیه یا مسخره شوند.

هنر قلم کاری

هنر قلم کاری ویژه

“قلم کاری” واژه ای است که خود گویای همه چیز است. در ابتدای این هنر،صنعت نقوشی را با استفاده از قلم مو بر روی پارچه های پنبه و ابریشمی می کشیدند و سپس آن ها را رنگ آمیزی می کردند؛ از این پارچه ها زیبا و روح انگیز در پوشاک اشراف استفاده زیادی می شد.

خاتم کاری؛ هنر تزیین چوب با مثلث‌ های رنگین قسمت دوم

خاتم کاری؛ هنر تزیین چوب با مثلث‌ های رنگین قسمت دوم ویژه

وسایل و ابزار کار ابزاری که در تهیه‌ی خاتم مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت‌اند از اره، پرس، انواع مختلف چوب‌سای، چکش، سوهان، گازانبر، رنده، ظرف رنگرزی، قلم‌مو، قیچی مخصوص بریدن مفتول‌های برنجی، انبردست، دم‌باریک، پیچ گوشتی و سمباده.